Авторизация
Регистрация

Київський пішохідний перехід «закликав» громадян заховати мобільні пристрої при перетині зебри

В рамках кампании H-Road, был организован эксперимент под названием «Smart переход»

У листопаді цього року компанія «Хюндай Мотор Україна» провела експеримент на дорогах, який отримав назву «Smart перехід»

Експеримент був організований в рамках кампанії H-Road. Його завдання - запобігти виникненню небезпечних ситуацій на дорогах, нагадуючи пішоходам про необхідність заховати мобільний телефон. «Голосом» пішохідного переходу став Анатолій Анатоліч, ведучий на українському телебаченні. Анатолій протягом дня звертався до пішоходів з мобільними пристроями в руках і просив їх заховати гаджети.

H-Road - це інформаційний проект, організатором якого є «Хюндай Мотор Україна». Кампанія регулярно проводиться протягом трьох років. Весь цей час організатори намагаються привернути увагу громадськості до проблем на українських дорогах. У нинішньому році H-Road робить акцент на безпечне використання мобільних пристроїв водіями автомобілів, пішоходами та іншими учасниками руху.

«Smart перехід» покликаний нагадати українцям про те, що необхідно стежити за дорогою, а не за своїм смартфоном. Суть проекту проста: людей, які збираються вийти на зебру, дивлячись в мобільний пристрій, відволікав голос українського телеведучого Анатолія Анатоліча, який повідомляв про необхідність заховати гаджет. Голосове повідомлення про необхідність припинити дзвінки і листування звучало на всю вулицю.

Кілька сотень пішоходів почули важливе попередження за все за пару годин роботи «розумного» пішохідного переходу. Двадцять з них послідовники рекомендацій і прибрали смартфон в кишеню. Вони зізналися, що часто користуються мобільним пристроєм при перетині вулиці, але в подальшому спробують цього не робити. На жаль, інші перехожі проігнорували голосове повідомлення і не відірвалися від гаджетів. Це означає, що багато наших співвітчизників легковажно ставляться до небезпеки використання смартфонів на дорогах. Даний факт повинен послужити дзвіночком для органів влади: необхідно реалізовувати профілактичні заходи, щоб підвищити рівень безпеки на українських дорогах.

Анатолій Анатоліч сказав наступне: «Повідомлення в інтернеті - ніщо в порівнянні з безпекою людей на дорозі. На мою думку, проект «Smart перехід» - креативний спосіб донести до людей таку думку: ховаючи мобільний телефон в кишеню при перетині зебри, ви піклуєтеся про свою безпеку. Так, лише деякі прислухалися до нашої поради, але це показує, що потрібно частіше повідомляти українцям про небезпеки на дорозі, використовуючи всі доступні методи. Підсумовуючи, можна сказати, що проект H-Road - це приклад того, як можна ефективно і креативно доносити дуже важливу інформацію до населення ».Моменти взаємодії «розумного» переходу і пішоходів знімалися на відео. Побачити ролик ви можете або на сторінках «Хюндай Мотор Україна» в соціальних мережах, або на сайті hroad.org.

«Smart перехід» - одна з ініціатив, які проводяться в рамках кампанії H-Road. Проект має на меті в цьому році - донести до українців інформацію про небезпеку використання мобільних телефонів і інших гаджетів під час руху або перетину дороги. Трохи раніше, в жовтні, була розроблена соціальна реклама, головне гасло якої - «Цінуй життя, а не смартфон. Come together! ». Примітно, що прототипом для цієї реклами стала обкладинка легендарного альбому групи The Beatles "Abbey Road".
 
Не тільки в Україні, але і у всьому світі є актуальною проблема використання мобільних пристроїв на дорозі. Згідно зі статистикою, люди, які користуються телефонами за кермом або при переході дороги, підвищують ризик виникнення аварійної ситуації на 400%. Фіксується все більшу кількість летальних випадків, причиною яких стали дзвінки або листування при знаходженні на дорозі. Великобританці навіть придумали термін для пішоходів, що не відриваються від своїх телефонів в такій ситуації, - «Смобі», тобто смартфони зомбі. У великій кількості держав існують штрафи за використання гаджетів на дорозі. В Україні вони теж є, однак ці штрафи мінімальні. У тій же Великобританії і навіть на Гаваях суми значно більш значні.

Все частіше на дорогах розміщуються інформаційні повідомлення, що стосуються цієї проблеми. Наприклад, на LED-табло київської інформаційної системи управління рухом періодично демонструються попередження про те, що мобільний телефон на дорозі - це небезпечно.
 
На проекті «Smart перехід» кампанія H-Road не закінчується. Організатори й надалі будуть робити все можливе для того, щоб наші дороги стали безпечнішими.
Загальна інформація про інформаційну кампанію H-Road

H-Road - кампанія, головне завдання якої - привернути увагу українців до необхідності дотримання ПДР та культури поведінки на дорогах.

• Мета даного проекту - підвищити рівень безпеки в містах України і на дорогах. Терміни його проведення - з вересня по грудень 2018 року.
• В рамках ініціативи проводяться різні заходи, які спрямовані на інформування населення про проблеми на українських дорогах.
• У 2016-2017 роках проект був не тільки освітнім, але і благодійним. У 2016 році всі гроші, зароблені від реалізації стікерів та іншої тематичної продукції, були спрямовані на навчання дітей-сиріт. У 2017 році всі аксесуари були зроблені людьми з обмеженими можливостями. Фінансові кошти від їх продажу були витрачені на підготовку нашої параолімпійської збірної до південнокорейської Зимовій Олімпіаді.

Ми використовуємо файли cookies для покращення Вашого досвіду на нашому сайті. Щоб дати згоду на використання файлів cookies, натисніть кнопку Прийняти.